Blog

Peregrynacja “Królowej Pokoju” – Wrocław

Peregrynacja “Królowej Pokoju” – Wrocław

Foto: fb Parafia p.w. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża św. we Wrocławiu Brochowie.

 

Z radością pragniemy poinformować, że trwa uroczyście zainaugurowana na Jasnej Górze, kolejna już peregrynacja Pana Jezusa eucharystycznego w intencji o pokój na świecie.

Pochodząca z Medjugorie monstrancja “Królowa Pokoju” odwiedziła jako pierwszy, Wrocław.

Powędrowała tam najpierw do Parafii św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża św. na Brochowie we Wrocławiu, gdzie dzięki gościnności Wielebnego ks. Proboszcza Jana Kleszcza modlitwa o pokój rozpoczęła się już 12 września 2019 r. Natomiast przed odpustem Podwyższenia Krzyża Świętego odbyły się rekolekcje parafialne, które poprowadził ks. Krzysztof Herbut. Towarzyszyła im adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji “Królowa Pokoju”. Modlitwa ofiarowana była w intencji o pokój w rodzinach zamieszkujących na terenie Parafii na Brochowie oraz na całym świecie.

Następnie monstrancję przyjął Wielebny ks. Proboszcz Katedry Wrocławskiej, Paweł Cembrowicz. Adoracja w intencji pokoju trwała tam w dniach 20 do 26 września 2019 r.

 

Foto: Archiwum Stowarzyszenia

“Comunità Regina della Pace”.

 

W dniach od 28 września do 7 października 2019 r. adorowano Pana Jezusa eucharystycznego w zaprzyjaźnionym paulińskim Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ul. św. Antoniego 30 we Wrocławiu.

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem na peregrynacyjnym szlaku “Królowej Pokoju” było spotkanie modlitewne zatytułowane: “Na dobry początek”, które odbyło się 9 października 2019 r. wieczorem, a przygotowane zostało przez Wielebnego ks. Kapelana Maksymiliana Jezierskiego wraz ze studentami gromadzącymi się przy wrocławskim Duszpasterstwie Akademickim Nieśmiertelni.

Zwieńczeniem nawiedzenia stolicy Dolnego Śląska była natomiast adoracja o pokój w franciszkańskiej Parafii p.w. św. Alberta Wielkiego przy ul. Redyckiej 10-12, która trwała w dniach 10 i 11 października 2019 r. Wzięli w niej udział m.in. Klerycy Seminarium Wyższego Seminarium Duchownego p.w. św. Antoniego Padewskiego na wrocławskich Karłowicach.

Jest naszą radością, iż Ojcowie Franciszkanie wyrażają swoje pragnienie utworzenia kaplicy codziennej  Adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z tym była to główna intencja modlitwy w tych dniach nawiedzenia.

Więcej informacji tutaj:

https://www.facebook.com/ofmalbertwielki/photos/a.1421902804771022/2119226851705277/?type=3&theater

 

Możliwości włączenia się do modlitwy o pokój jest bardzo dużo. Aktualnie zapraszamy do Warszawy!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *