Medjugorie

Medjugorje (Bośnia i Hercegowina)

Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój w Medjugorje. Zlokalizowane w nękanym nieustannymi wojnami i konfliktami kraju położonym na Półwyspie Bałkańskim.

Monstrancja adoracyjna została przekazana jako wotum dziękczynne w imieniu pielgrzymów
z całego świata.

Miejsce modlitwy i nawrócenia tysięcy osób.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój.

Medjugorie - Monstrancja

Monstrancja została wykonana w gdańskiej pracowni Mariusza Drapikowskiego. Do jej wykonania użytych zostało dwanaście meteorytów. Ich nieziemskie pochodzenie symbolizuje wieniec z „gwiazd dwunastu”. Monstrancja ma swym wyglądem i konstrukcją nawiązywać do nadprzyrodzonego wizerunku Maryi, która w swym sercu nosi Chrystusa, swojego syna. Swoją symbolikę mają również barwy kamieni, których użyto do powstania Monstrancji np.: kolor biały – określa czystość i wieczną chwałę, żółty – majestat i chwałę Boga, zielony – dziewictwo i nadzieję, błękit – wierność, nieskazitelność, bezpośrednie obcowanie z Bogiem.

Kustodium, w którym jest umieszczona Eucharystia można wysunąć z monstrancji i umieścić w osobnej podstawie z przeznaczeniem do błogosławieństwa lub przeniesienia do tabernakulum. Wysokość monstrancji wynosi 1,5 m, a z tronem do przenoszenia i ustawiania 1,85 m. Waga samej kryształowej monstrancji – 25 kg, waga podstawy, w której jest umieszczona 20 kg. Do wykonania użyto szlachetne kamienie i kruszce.

Kościół Św Jakuba, Medjugorje

Lokalizacja

22.06.2011

Data powstania

Medjugorie - Teksty