Blog

Peregrynacja “Królowej Pokoju” – Radom

Peregrynacja “Królowej Pokoju” – Radom

Dnia 11 października 2019 r., w piątek o godz. 18.00 – rozpoczął się nowy etap peregrynacji “Królowej Pokoju”.

Z Wrocławia, powędrowała ona do Radomia, gdzie w Kościele Księży Filipinów przy ul. Grzybowskiej 22, o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. Ks. Mirosław Prasek COr, Asystent Kościelny naszego Stowarzyszenia wyjaśnił, że adoracja Jezusa Eucharystycznego w monstrancji “Królowa Pokoju” jest przedłużeniem rozpoczętego 8 października b.r. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu. Dodał również, że intencją adoracji, która potrwa w Kościele Matki Bożej Królowej Świata do końca miesiąca, jest zarówno pokój na świecie, jak również dzieło budowy Kaplicy Wieczystej Adoracji w Medjugorie.

Zaraz po niej miało miejsce spotkanie z artystą Mariuszem Drapikowskim z Gdańska, autorem monstrancji. Dał On świadectwo o swojej drodze z Maryją przez dzieła, które tworzy. Nadmienił również, że Kaplica w Medjugorie będzie nawiązywała kształtem do łodzi, z której nauczał Jezus na Jeziorze Galilejskim.

Natomiast po spotkaniu z artystą, odbyła się uroczysta inauguracja adoracji i modlitwy o pokój z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Monstrancji „Królowa Pokoju” z Medjugorie, której przewodniczył JE ks. biskup Piotr Turzyński z Radomia.

Serdecznie zapraszamy do modlitwy w Radomiu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *