Blog

Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój “Gwiazda Niepokalanej”

Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój “Gwiazda Niepokalanej”

1 września 2018 uroczyście zainaugurowane zostało Światowe Centrum Modlitwy o pokój w Niepokalanowie  “Gwiazda Niepokalanej” i poświęcona Kaplica Wieczystej Adoracji.

Liturgii przewodniczył J. Eks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, homilię wygłosił i poświęcenia kaplicy dokonał J. Eks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, arcybiskup metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Obecni byli przedstawiciele hierarchii Kościoła w Polsce, władz Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (oo. Franciszkanów), władz państwowych, liczni prezbiterzy i co najważniejsze: rzesze pielgrzymów!

Communita Regina della Pace raduje się również obecnością w Niepokalanowie duchowego Moderatora Stowarzyszenia J. Eks. Arcybiskupa Tomasza Pety, arcybiskupa metropolity Astany (Kazachstan).

Cieszymy się ogromnie, że rozbłysła 8 Gwiazda w Koronie Maryi Królowej Pokoju i jak pisał św. Maksymilian, od tej pory: “kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia”.

Gorąco zachęcamy do Pielgrzymowania Pokoju, spojrzenia w twarz Niepokalanej, Wszechpośredniczki Łask, i spotkania w modlitwie adoracyjnej Jej Syna – Jezusa Chrystusa Eucharystycznego.

W tym miejscu można “zajrzeć” na żywo do kaplicy adoracji w Niepokalanowie: https://www.youtube.com/watch?v=mtIwLMPGtR4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *