Blog

Alleluja! Zmartwychwstał Pan!

Alleluja! Zmartwychwstał Pan!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do zapoznania się z naszym Listem Wielkanocnym 2019!

 

„A sam Pan pokoju niech was obdarzy pokojem zawsze i na wszelki sposób!

Pan niech będzie z wami wszystkimi!”

2 Tes 3, 16

Radom, 12 kwietnia 2019 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Drodzy Państwo!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, pozwólcie Kochani, że przekażemy Wam najserdeczniejsze życzenia głębokiego przeżycia Misterium Triduum Paschalnego i radości Zmartwychwstania Pańskiego. Chcielibyśmy też krótko podzielić się czym obecnie żyje nasze Stowarzyszenie.

Przede wszystkim pragniemy nadmienić, że w tym roku 25 marca minęło 10 lat od inauguracji pierwszego Centrum Modlitwy o Pokój przy IV Stacji Drogi Krzyżowej w Jerozolimie, które rozpoczęło Dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Czas ten minął bardzo szybko, a nasza wdzięczność Opatrzności Bożej jest wielka, ponieważ dzieło modlitwy o pokój rozwija się prężnie w różnych zakątkach świata. Można powiedzieć, że jego kolebką jest Medjugorie, miejsce, gdzie narodziła się przyświecająca nam idea modlitwy o pokój przed Najświętszym Sakramentem. Pierwsze Centrum Modlitwy, choć przeniesione z Jerozolimy do Betlejem, działa od początku w sercu Ziemi Świętej, dla której tak bardzo pragniemy pokoju i pojednania. Kolejne, rozsiane po kuli ziemskiej Centra znajdują się w: Oziornoje w Kazachstanie, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej i Rwandzie na kontynencie afrykańskim, w Korei Południowej oraz na Filipinach, gdzie projekt jest nadal w fazie realizacji. I w końcu najnowsze Centrum, to znajdująca się w Niepokalanowie „Gwiazda Niepokalanej”, która już od zeszłego roku bardzo licznie gromadzi pielgrzymów na Wieczystej Adoracji.

Zrealizowane dotychczas plany zdecydowanie przerosły nasze oczekiwania, ale ufamy, że będzie nam dane pracować nadal dla idei pokoju na świecie i że będzie to praca owocna… Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim Państwu za tę wieloletnią już współpracę, za okazywaną nam niezmiennie życzliwość i wsparcie zarówno duchowe jak i materialne. Bez niego nie udałoby się zrealizować tylu pięknych projektów… Zapewniamy o naszej pełnej wdzięczności modlitwie, polecając się nadal Waszej pamięci… Bóg zapłać!

Natomiast jeśli chodzi o bieżące działania, to obecnie jesteśmy zaangażowani w przygotowanie projektu Kaplicy Wieczystej Adoracji dla Parafii św. Jakuba w Medjugorie – Centrum Modlitwy o Pokój – materialnego znaku Gwiazdy w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Ufamy, że znajdzie się tam również kolejny Ołtarz Adoracji zaprojektowany przez Pracownię „Drapikowski Studio” z Gdańska. Korzystając z okazji, pragniemy zwrócić się z gorącą prośbą do Państwa o wsparcie duchowe tego projektu, który chcielibyśmy zrealizować na chwałę Bożą, jak również dla dobra niezliczonych pielgrzymów nawiedzających każdego roku Medjugorie.

Pragniemy także podzielić się z Państwem naszą radością wynikającą z faktu, iż idea modlitwy o pokój rozwija się w coraz większej ilości miejsc. Otrzymujemy kolejne, płynące z różnych stron świata propozycje włączenia się modlitewnego i organizacyjnego w troskę o pokój w ramach Dzieła 12 Gwiazd. W związku z tym, oprócz tworzonej Korony 12 Gwiazd, która obejmie całą kulę ziemską, pragniemy dodatkowo otoczyć ją wstawienniczym płaszczem Maryi – niezliczonymi centrami modlitwy, gdzie prowadzona będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o pokój na świecie. Takich „Gwiazd na płaszczu Maryi Królowej Pokoju” powstało już kilkadziesiąt, część z nich na terenie Polski. Ze szczegółami na ten temat można zapoznać się na naszej stronie internetowej www.reginapacis.pl w zakładce „Gwiazdy”. Jesteśmy przekonani, że modlitwa zanoszona w każdym centrum adoracji ma ogromną wartość i moc, realnie wpływa na sytuację w naszym codziennym życiu, jak również na odległych krańcach świata.

Pozwólcie Państwo, że na koniec jeszcze raz złożymy na ręce Wasze, Waszych rodzin i przyjaciół, najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy nas wszystkich na nowo życiem, pokojem i niesłabnącą nadzieją.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Piotr Ciołkiewicz              ks. Mirosław Prasek COr                       Mariusz Drapikowski

Prezes Stowarzyszenia           Asystent Kościelny                  Prezydent Zespołu Projektowo-

Wykonawczego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *