Blog

Uwielbienie w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

Uwielbienie w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

14 czerwca 2020 roku, w niedzielę przypadającą w Oktawie uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej, w murach zabytkowej Bazyliki Bożego Ciała miała miejsce wyjątkowo piękna modlitwa uwielbienia.

Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 nastąpiła prezentacja dzieła „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, której dokonał gościnnie przebywający w stolicy Małopolski przedstawiciel Stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace”, p. Wojciech Sałek. Pokrótce przybliżył on ideę adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o pokój na świecie. Następnie scharakteryzował poszczególne Międzynarodowe Centra Modlitwy o Pokój, jak również wyjaśnił nową inicjatywę modlitewną o nazwie Gwiazdy na Płaszczu Maryi, podkreślając, że celem działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest stworzenie społecznego ruchu osób modlących się o pokój w sercach ludzkich i na całym świecie.

 

Następnie Pan Jezus eucharystyczny został wniesiony w przebywającej obecnie na krakowskim Kazimierzu monstrancji z Medjugorie, po czym rozpoczęła się trwająca do godz. 19.00 modlitwa uwielbienia. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnił zespół artystów związanych z cyklicznie odbywającym się w Rzeszowie spotkaniem modlitewnym znanym jako „Jednego Serca Jednego Ducha”. Muzykom dyskretnie towarzyszył inicjator tych spotkań, p. Jan Budziaszek.

 

Strzelista gotycka architektura oraz bogactwo barokowego wystroju Bazyliki gościnnie przyjęły wyjątkowo piękną, przykuwającą wzrok współczesną monstrancję “Królowa Pokoju”, jak również radosny, lekki dźwięk instrumentów muzycznych oraz czystych głosów ludzkich wielbiących swego Stwórcę i Pana.

 

 

Obyśmy mieli okazję częściej doświadczać głębokiej harmonii rodzącej się ze spotkania z Jezusem – Księciem Pokoju, Maryją – Królową Pokoju i ze sobą nawzajem…

 

Gorąco zapraszamy do Bazyliki Bożego Ciała do 21 czerwca 2020 roku!

 

Foto: Pixabay (nagłówek) oraz Archiwum Stowarzyszenia “Comunità Regina della Pace”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *