Blog

“Szturm do nieba”

“Szturm do nieba”

 

W związku z realizowanym obecnie projektem utworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji w Medjugorie zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie naszych działań intensywną modlitwą w tej intencji.

Jak dowiedzieliśmy się podczas uroczystej inauguracji Adoracji w Radomiu, 11 X 2019 r., Kaplica Wieczystej Adoracji w Medjugorie będzie miała kształt łodzi, z której nauczał Jezus na Jeziorze Galilejskim….

Prosimy o zamawianie Mszy św., post lub inne wyrzeczenia, które wyjednają łaski konieczne do realizacji tego zamierzenia.

Serdeczne Bóg zapłać za każdą modlitwę w tej intencji.

W celu zamówienia Mszy św. można skorzystać z poniższej informacji przesłanej nam przez Tercjarzy Dominikańskich:

“Podczas tercjarskich rekolekcji w Korbielowie o. Prowincjał przedstawił sytuację trzech braci dominikanów, którzy pracują w Fastowie na Ukrainie (ok. 60 km od Kijowa). Prowadzą tam Dom św. Marcina de Porres, który opiekuje się dziećmi i młodzieżą. Otrzymują na ten cel różne dofinansowania, dzięki czemu obecnie Dom może funkcjonować bez większych kłopotów.

Problemem jest natomiast utrzymanie samych braci. W Fastowie jest niewielu katolików, braciom brakuje intencji mszalnych. Można zatem ich wesprzeć, prosząc o odprawienie przez nich intencji mszalnej i przesyłając na ten cel ofiarę (w złotówkach).

Koordynacją tego wsparcia zajmuje się Ewa Kuźniar z fraterni w Szczecinie. Intencje przesyłamy na jej adres: [email protected]

Ofiary przekazujemy na konto: 42 1140 2004 0000 3702 7512 2110 – Ewa Kuźniar, ul. Tęczowa 16/3, 71-823 Szczecin (konto jest przeznaczone wyłącznie do tego celu)

Ze względu na “zdalny” charakter takiego wsparcia nie ma możliwości zagwarantowania, że intencja będzie odprawiona w konkretnym terminie. Warto jednak skorzystać z okazji do wsparcia braci, jeśli mamy jakieś intencje “stałe”, np. o czyjeś nawrócenie czy za naszych bliskich zmarłych.

Ta akcja wsparcia Fastowa trwa od kilku lat – i będzie trwała zapewne przez kolejne, więc pamiętajmy o tym także w przyszłości.

Więcej informacji o działalności braci w Fastowie:
https://info.dominikanie.pl/2014/10/inny-swiat-w-fastowie/
https://swidnica.gosc.pl/doc/3289331.Ukrainska-przygoda”

 

 

Foto: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *