Blog

Pokój dla Misji Afrykańskich

Pokój dla Misji Afrykańskich

Na płaszczu Maryi Królowej Pokoju rozświetla się coraz więcej gwiazd, miejsc adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju, służących wielu lokalnym wspólnotom.

Taka kolejna gwiazd rozbłysła 29 maja (w święto Wniebowstąpienia Pana Jezusa) w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym k/ Warszawy, ośrodku rekolekcyjnym prowadzonym przez ojców misjonarzy ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.

Kaplica pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła zyskała tego dnia drugą patronkę: Matkę Bożą, Królową Pokoju, za zgodą Metropolity Warszawskiego, ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Ksiądz Kardynał przewodniczył uroczystej koncelebrze oraz wygłosił kazanie osnute wokół kwestii godności człowieka tak deptanej przez wojnę, a tak wywyższonej, najpierw przez wcielenie Jezusa Chrystusa, potem Jego Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie. Ksiądz Kardynał wyraził radość z faktu, że prowadzona będzie w tym miejscu codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju, ale wezwał również do płynącego z tej modlitwy chrześcijańskiego czynu, do harmonii modlitewnej refleksji i aktywnej obrony godności każdego człowieka, którego Bóg postawi na naszej drodze.

Na ręce Jego Eminencji przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace, na czele z Prezesem p. Piotrem Ciołkiewiczem, przekazali Certyfikat włączający Kaplicę do grona Gwiazd na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju. Ogromnie cieszymy się, że to miejsce pełne ducha misyjnej ewangelizacji służyć będzie gościom duchownym i świeckim, uczestnikom rekolekcji i samym ojcom misjonarzom do modlitwy w intencji pokoju w Afryce i na całym świecie.

Tekst: Anna Czekaj

Foto: Archiwum Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *