Blog

Pierwsza latynoamerykańska Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju

Pierwsza latynoamerykańska Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju

13 maja 2022 r. w podniosłej i radosnej atmosferze Święta Matki Bożej Fatimskiej odbyła się ceremonia włączenia Parafii św. Heleny w San Salwadorze (Salwador) do grona Gwiazd na Płaszczu Maryi, Królowej Pokoju.

 Licznie zgromadzeni wierni powitali na wstępie procesyjnie wniesioną figurę Matki Bożej Fatimskiej, która dotarła do pięknie udekorowanego ołtarza tonącego w bujnej zieleni i bieli róż. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu wszyscy zgromadzeni, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Nelsona Díaz, odmówili z wiarą Różaniec św.

Następnie J.E. Konsul Honorowy Polski w Salwadorze, dr. Víctor Jorge Saca odczytał akt przyłączenia Parafii św. Heleny do Dzieła Gwiazd na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju, jak również słowo skierowane do wspólnoty parafialnej przez reprezentanta Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace, p. Roberta Czekaja, Wiceprezesa Stowarzyszenia, co zostało spontanicznie przyjęte gorącymi oklaskami oraz podziękowaniem ze strony ks. Proboszcza.

Następnie odprawiona została Msza św. koncelebrowana przez pięciu kapłanów. Po homilii zgromadzeni dokonali uroczystego odnowienia konsekracji siebie oraz całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczystość uświetniono pięknym śpiewem chóru parafialnego, a całość została sfilmowana przez ekipę TVCA (Archidiecezjalnej Telewizji Katolickiej).

Na zakończenie odbył się efektowny pokaz ogni sztucznych, po czym wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek zamykający tę piękną uroczystość.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia i cieszymy się bardzo, że w Środkowej Ameryce zabłysła Gwiazda na Płaszczu Maryi, Królowej Pokoju.

 

Foto: P. Clara Fortín de Carbonell, Salwador

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *