Blog

Nowy Rok na Dolnym Śląsku pod znakiem modlitwy o pokój

Nowy Rok na Dolnym Śląsku pod znakiem modlitwy o pokój

W dniu wczorajszym, 26 stycznia 2020 r. zakończył się dolnośląski etap peregrynacji medziugorskiej Monstrancji „Królowa Pokoju”, która od sierpnia ubiegłego roku przemierza nasz kraj, wzywając do modlitwy o pokój.

Monstrancja ta, nawiedziwszy jeszcze z końcem ubiegłego roku Archidiecezję Wrocławską, a następnie Diecezję Świdnicką, w styczniu br. zawitała do gościnnej Diecezji Legnickiej.

Peregrynacja rozpoczęła się tam w słynącym m.in. z tzw. „Wydarzenia Eucharystycznego”, legnickim Sanktuarium św. Jacka. Modlitwa o pokój w tym szczególnym miejscu trwała w dniach od 7 do 12 stycznia 2020. O idei peregrynacji opowiedział „Gościowi Niedzielnemu” Członek naszego Stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace”, p. Andrzej Gacek, który przywiózł Monstrancję do Legnicy:

„Trudno mi mówić o monstrancji, o jej pięknie, ponieważ naszą ideą jest służyć Jezusowi i Maryi tak, by nas było jak najmniej, a Jego jak najwięcej. To jest właśnie idea adoracji Najświętszego Sakramentu. Byśmy umieli adorować Jezusa. Obserwujemy jak adoracja potrafi zmieniać nawet największych i najbardziej zatwardziałych grzeszników. Widzimy jak bardzo ludzie są spragnieni adoracji Najświętszego Sakramentu. Widzieliśmy, jak podczas adoracji w duszpasterstwie studentów uczelni wojskowej kadeci płakali przed Najświętszym Sakramentem. Jezus działa”.

Adoracja w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.

Foto: gosc.pl

 

Następnie, w dniach 12 do 18 stycznia b.r., „Królowa Pokoju” zatrzymała się w leżącym u podnóża Śnieżki – Karpaczu. Gościny użyczył Jej tam ks. Proboszcz Paweł Oskwarek z Parafii pw. Nawiedzenia NMP. Jak powiedział w rozmowie z legnickim „Gościem Niedzielnym”, pomysł zaproszenia „Królowej Pokoju” zrodził się głównie ze względu na turystów, którzy chętnie odwiedzają ten znany ośrodek turystyki górskiej.

Adoracja w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu.

Foto: gosc.pl

 

Kolejnym miejscem nawiedzenia Monstrancji był dolnośląski Jawor. W dniach 18 do 21 stycznia b.r. adoracja o pokój, połączona z Jerychem Różańcowym, prowadzona była w tamtejszym Kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

Zachęcamy do zapoznania się z obszerniejszym materiałem przygotowanym na temat peregrynacji w Jaworze przez Radio Plus Legnica. Link tutaj: https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/31027-krolowa-pokoju-zawitala-do-jawora-foto

 

 

 

 

Adoracja w Jaworze. Foto: Radio Plus Legnica

Jest dla nas szczególną radością, że w swojej wędrówce po Dolnym Śląsku, Pan Jezus Eucharystyczny przyjęty został w dniach od 21 do 23 stycznia 2020 r. w słynnym, przepięknym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

“Królowa Pokoju” w Krzeszowie.

Foto: opactwo.eu

 

Natomiast ostatnim przystankiem na trasie po Diecezji Legnickiej był Bolesławiec. W dniach 24 do 26 stycznia 2020 r. Monstrancja „Królowa Pokoju” przebywała w tamtejszej Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego, gdzie podobnie jak w Jaworze, modlitwa o pokój połączona została z Jerychem Różańcowym.

Foto: cyrylaimetodego.pl

 

Przekonani o owocności każdej modlitwy zanoszonej w szczerości serca przed Najświętszym Sakramentem, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji peregrynacji „Królowej Pokoju” w Diecezji Legnickiej, jak również wszystkim tym, którzy zechcieli włączyć się do Adoracji Jezusa Eucharystycznego. Bóg zapłać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *