Blog

NOWE GWIAZDY NA PŁASZCZU MARYI KRÓLOWEJ POKOJU

NOWE GWIAZDY NA PŁASZCZU MARYI KRÓLOWEJ POKOJU

30 marca 2022 r. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej w Konkatedrze w Lubaczowie odbyła się uroczystość przekazania Certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo tej wspólnoty w dziele modlitwy o pokój przed Najświętszym Sakramentem jako “Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”.

 

Jest to dzieło prowadzone przez Stowarzyszenie “Comunita Regina della Pace”, którego celem jest propagowanie adoracji Eucharystycznego Chrystusa i otoczenie modlitwą o pokój całego świata. Uroczystszej Mszy świętej w lubaczowskiej świątyni przewodniczył metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Stowarzyszenie “CRdP” reprezentowali: Piotr Ciołkiewicz – Prezes Zarządu, Mariusz Drapikowski – Wiceprezes oraz członkowie Zarządu, Andrzej Sikora i Bogusław Olszonowicz. Na zakończenie, po odczytaniu przez Andrzeja Sikorę treści Certyfikatu i przekazaniu go Księdzu Arcybiskupowi, a następnie proboszczowi konkatedry ks. Andrzejowi Stopyrze, Mariusz Drapikowski ofiarował Metropolicie Lwowskiemu, w imieniu Stowarzyszenia, ufundowaną przez siebie monstrancję do Katedry we Lwowie. Ksiądz Arcybiskup, w dowód wdzięczności za ten dar, przekazał Stowarzyszeniu osobistą pamiątkę po św. Janie Pawle II – medal przedstawiający Maryję z Dzieciątkiem – który prezes Ciołkiewicz przekazał fundatorowi monstrancji.

Jako dowód solidarności “Comunita Regina della Pace” z ofiarami wojny na Ukrainie, za pieniądze wcześniej zebrane przez członków Stowarzyszenia, zostały zakupione środki medyczne, które następnego dnia po uroczystości w Lubaczowie, tj. 31 marca, zostały przewiezione przez Andrzeja Sikorę i Mariusza Drapikowskiego wraz z proboszczem ks. Andrzejem Stopyrą do Kurii Lwowskiej.

Podczas spotkania przedstawicieli “Comunita Regina della Pacis” z Metropolitą Lwowskim, arcybiskup Mieczysław Mokrzycki podpisał stosowne dokumenty o ustanowieniu Archikatedry Lwowskiej kolejną “Gwiazdą na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”, jako miejsca systematycznej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój w ludzkich sercach i na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. O godz. 15.00, przed wystawionym w nowej monstrancji Eucharystycznym Zbawicielem, została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, po czym, przed błogosławieństwem arcypasterz Lwowa ogłosił wiernym swoją decyzję o ustanowieniu w tej świątyni szczególnego miejsca modlitwy o pokój, którą – jak podkreślił – za pośrednictwem Maryi zanosimy przed tron Jezusa Chrystusa – jedynego Dawcę łask i pokoju.

Zapraszamy do oglądnięcia filmowej relacji z wydarzenia:

Link bezpośredni: https://youtube.com/watch?v=CGqdGgBrfo8

Katedra Lwowska

Konkatedra w Lubaczowie

 

Tekst: Bogusław Olszonowicz

Zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Comunita Regina della Pacis

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *