Blog

Kraków świętuje 700-lecie Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej

Kraków świętuje 700-lecie Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej

11 czerwca 2020 r. zapisał się w historii Archidiecezji Krakowskiej jako dzień uczczenia 700. rocznicy ustanowienia Uroczystości Bożego Ciała.

Zgodnie z tradycją, po porannej Mszy św. w Katedrze Wawelskiej, na Rynek Główny wyruszyła procesja eucharystyczna, w której wzięli udział liczni przedstawiciele życia konsekrowanego, jak również wierni świeccy.

Natomiast po południu uroczystości przeniosły się do przepięknej kazimierskiej Bazyliki Bożego Ciała. Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, który przypomniał historię uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej. Zaznaczył on w homilii, że Kraków, za sprawą ówczesnego biskupa Nankiera, był pierwszym miastem w Polsce, gdzie obchodzono to święto już od 1320 roku.

Obszerna relacja z Bazyliki Bożego Ciała jest tutaj:

https://ekai.pl/abp-jedraszewski-jezus-przychodzi-by-doprowadzic-nas-do-nieba/

Po Mszy św. zgromadzeni wyruszyli w strugach ulewnego deszczu na procesję eucharystyczną. Jest naszą radością i zaszczytem, że monstrancja z Medjugorie, „Królowa Pokoju” towarzyszyła temu wydarzeniu. Całodzienna adoracja Jezusa eucharystycznego w tej monstrancji w Bazylice Bożego Ciała trwa, codziennie od godz. 7.00 do 19.00 od poniedziałku do soboty.

 

Serdecznie zapraszamy do modlitwy o pokój!

 

Foto: Bazylika Bożego Ciała (nagłówek) oraz Archiwum Stowarzyszenia„Comunità Regina della Pace”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *