Blog

Jasnogórskie Spotkanie Jubileuszowe

Jasnogórskie Spotkanie Jubileuszowe

Królowa Pokoju – Niewiasta Eucharystii – inspiruje, towarzyszy i wspiera „12 Gwiazd” od samego początku czyli już od 10 lat. Dzieło to narodziło się w dniu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego w 2009 r. kiedy to 25 marca zainaugurowane zostało pierwsze Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój w Jerozolimie, przy IV Stacji Drogi Krzyżowej. Wszystkie kolejne wydarzenia wpisujące się w to Dzieło są niemniej ściśle związane z Jej Postacią…

Dlatego na spotkanie jubileuszowe obrane zostało miejsce najbliższe sercom Polaków, miejsce u stóp tronu Jasnogórskiej Pani…

Spotkaliśmy się tam w dniach 10-12 maja 2019 r., by wspólnie dziękować za wiele otrzymanych dotychczas łask, jak również by polecać Maryi dalsze wspólne działania na rzecz promocji modlitwy o pokój na całym świecie.

W programie spotkania znalazł się czas na ubogacenie duchowe, jak również mieliśmy okazję zastanowić się nad dalszymi perspektywami rozwoju Dzieła. W piątkowy wieczór dane nam było wspólnie modlić się przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani modlitwą apelową, natomiast sobotni dzień rozpoczęliśmy również w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie sprawowana była uroczysta Msza św. dziękczynna, której przewodniczył Czcigodny o. Mariusz Tabulski OSPPE, Definitor Generalny Zakonu Ojców Paulinów. W koncelebrze udział wzięli ks. Stanisław Skuza SAC oraz Asystent Kościelny Stowarzyszenia, ks. Mirosław Prasek COr.

Konferencja ks. Mirosława

Jako przedłużenie Eucharystii, odbyliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie, na którą zgromadziliśmy się w Kaplicy św. Pawła Pustelnika w Bazylice Jasnogórskiej. Tego dnia przez cały dzień był tam wystawiony Pan Jezus Eucharystyczny w monstrancji, która powędruje do kolejnego Centrum Modlitwy o Pokój, do Burkina Faso. Ponad to w programie spotkania znalazła się niezwykle wartościowa konferencja nt. adoracji Najświętszego Sakramentu, jak również poruszające świadectwa dotyczące doświadczenia mocy modlitwy o pokój oraz pielgrzymowania w tej intencji.

Natomiast w części roboczej zapoznaliśmy się z ogromnie konstruktywną prezentacją nt. strategii rozwoju Dzieła, którą przedstawiła nam Pani Beata Piekutowska z Niepokalanowa. Mieliśmy również okazję przedyskutować dalsze perspektywy rozwoju Dzieła.

Potrzeb i koncepcji nie brakuje, dlatego mamy nadzieję, że Królowa Pokoju będzie nas dalej wspierać,  torując swym potężnym orędownictwem drogi do miejsc, w których pragnie Ona rozpalić ogień adoracji eucharystycznej…

Wdzięczni za przebytą drogę, umocnieni bliskością Maryi, jak również wzajemnym świadectwem mocy modlitwy o pokój, pragniemy, by Dzieło rozwijało się nadal na chwałę Bożą i z pożytkiem dla całej ludzkości.

Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali i nadal wspierają Dzieło “12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Niech nasza najlepsza Matka ma Was w swojej opiece i wyprasza potrzebne łaski u Swojego Syna. Szczęść Boże!

Foto: Archiwum Stowarzyszenia "Comunità Regina della Pace"
Comments (2)
You must be logged in to post a comment.
  • Bóg zapłać za to piękne dzieło. Jestem sercem i czynem związana od początku.Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo łask od Jezusa przez pośrednictwo Matki Bożej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *