Blog

Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju w Krośnie

Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju w Krośnie

7 października 2022 roku w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie, odbyła się uroczystość inauguracji kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz włączenia tej wspólnoty do prowadzonego przez Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace dzieła modlitwy o pokój jako “Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”. 

Koncelebrowanej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal. Stowarzyszenie “CRdP” reprezentowali tego dnia: wiceprezes Zarządu Mariusz Drapikowski i członek Zarządu Bogusław Olszonowicz.

Przed końcowym błogosławieństwem, Mariusz Drapikowski poproszony został o wypowiedź, podczas której przedstawił wiernym działalność Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace, którego celem jest propagowanie adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój. Wspomniał o dziele “12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, tj. o powstałych już światowych Centrach Modlitwy o Pokój oraz o równolegle prowadzonej inicjatywie “Gwiazd na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”, do której tego dnia została włączona wspólnota krośnieńska. Po zakończeniu wystąpienia Mariusz Drapikowski odczytał treść “Certyfikatu” świadczącego o ustanowieniu w tej parafii “Gwiazdy na Płaszczu…”, który przekazał na ręce metropolity przemyskiego, a ten wręczył ten dokument proboszczowi parafii o. Piotrowi Micałowi OFM Conv.

Zanim rozpoczęta została adoracja Najświętszego Sakramentu, arcybiskup Adam Szal poświęcił nową monstrancję “Świętej Rodziny”. Po wystawieniu Eucharystii w nowej monstrancji, procesjonalnie została ona przeniesiona do kaplicy adoracji i tam przed Eucharystycznym Chrystusem o. Marian Gołąb OFM Conv. odczytał specjalnie przygotowaną “Modlitwę o pokój”. 

Tekst: Bogusław Olszonowicz

Foto: Archiwum Stowarzyszenia Comunità Regina della Pace

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *