Blog

Adoracja ze św. Anną

Adoracja ze św. Anną

26.09.2021 r. w kościele św. Anny, na Górze św. Anny w Krzeszowie ustanowiona została kolejna Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju.

Akt wręczenia Certyfikatu miejscowej wspólnocie przez przedstawicieli Stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace” zbiegł się w czasie z 10. rocznicą rekonsekracji tej świątyni. W 2011 ówczesny biskup pomocniczy diecezji legnickiej Marek Mendyk, ponownie poświęcił odnowiony staraniem Społecznego Komitetu Odbudowy, XVIII -wieczny, zabytkowy kościół, zniszczony w latach 70-tych przez wandali.
Najnowsza Gwiazda na Płaszczu Maryi jest świadectwem niezwykłej wiary, determinacji, poświęcenia i wytrwałości miejscowej wspólnoty, która własnymi środkami finansowymi, pracą i modlitwą wskrzesiła do życia tę przestrzeń sakralną na większą chwałę Bożą.

Po 10 latach Jego Ekscelencja ks. Bp Marek Mendyk (obecnie ordynariusz diecezji świdnickiej) w czasie uroczystej Mszy Św. poświęcił tablice Drogi Krzyżowej (powstałe w pracowni Drapikowski Studio) oraz przyjął i umieścił na ścianie świątyni Certyfikat Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju.

Uroczystość poprzedzona była (25.09) trzygodzinną Adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Adoracja taka odbywa się w kościele św. Anny regularnie, a wymaga prawdziwej pielgrzymkowej wędrówki na wzgórze nad Krzeszowem. Wytrwałość modlitwy mieszkańców Krzeszowa i okolic oraz ich troska o to niezwykła miejsce daje pewność, że Gwiazda która rozbłysła w tym miejscu, świecić będzie jasno i trwale.

Galeria foto z uroczystej inauguracji jest tutaj: https://flic.kr/s/aHsmWKSMnM

Fragment relacji video jest tutaj: https://1drv.ms/v/s!Aq6kUkixgTJngZ1nOOlQlcZ02dQM6w?e=S1RM7I

 

Tekst: Anna Czekaj

Foto w nagłówku: Robert Czekaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *