Blog

Nowy Rok na Dolnym Śląsku pod znakiem modlitwy o pokój

Nowy Rok na Dolnym Śląsku pod znakiem modlitwy o pokój

W dniu wczorajszym, 26 stycznia 2020 r. zakończył się dolnośląski etap peregrynacji medziugorskiej Monstrancji „Królowa Pokoju”, która od sierpnia ubiegłego roku przemierza nasz kraj, wzywając do modlitwy o pokój.

Monstrancja ta, nawiedziwszy jeszcze z końcem ubiegłego roku Archidiecezję Wrocławską, a następnie Diecezję Świdnicką, w styczniu br. zawitała do gościnnej Diecezji Legnickiej.

Peregrynacja rozpoczęła się tam w słynącym m.in. z tzw. „Wydarzenia Eucharystycznego”, legnickim Sanktuarium św. Jacka. Modlitwa o pokój w tym szczególnym miejscu trwała w dniach od 7 do 12 stycznia 2020. O idei peregrynacji opowiedział „Gościowi Niedzielnemu” Członek naszego Stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace”, p. Andrzej Gacek, który przywiózł Monstrancję do Legnicy:

„Trudno mi mówić o monstrancji, o jej pięknie, ponieważ naszą ideą jest służyć Jezusowi i Maryi tak, by nas było jak najmniej, a Jego jak najwięcej. To jest właśnie idea adoracji Najświętszego Sakramentu. Byśmy umieli adorować Jezusa. Obserwujemy jak adoracja potrafi zmieniać nawet największych i najbardziej zatwardziałych grzeszników. Widzimy jak bardzo ludzie są spragnieni adoracji Najświętszego Sakramentu. Widzieliśmy, jak podczas adoracji w duszpasterstwie studentów uczelni wojskowej kadeci płakali przed Najświętszym Sakramentem. Jezus działa”.

Adoracja w Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.

Foto: gosc.pl

 

Następnie, w dniach 12 do 18 stycznia b.r., „Królowa Pokoju” zatrzymała się w leżącym u podnóża Śnieżki – Karpaczu. Gościny użyczył Jej tam ks. Proboszcz Paweł Oskwarek z Parafii pw. Nawiedzenia NMP. Jak powiedział w rozmowie z legnickim „Gościem Niedzielnym”, pomysł zaproszenia „Królowej Pokoju” zrodził się głównie ze względu na turystów, którzy chętnie odwiedzają ten znany ośrodek turystyki górskiej.

Adoracja w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu.

Foto: gosc.pl

 

Kolejnym miejscem nawiedzenia Monstrancji był dolnośląski Jawor. W dniach 18 do 21 stycznia b.r. adoracja o pokój, połączona z Jerychem Różańcowym, prowadzona była w tamtejszym Kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

Zachęcamy do zapoznania się z obszerniejszym materiałem przygotowanym na temat peregrynacji w Jaworze przez Radio Plus Legnica. Link tutaj: https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/31027-krolowa-pokoju-zawitala-do-jawora-foto

 

 

 

 

Adoracja w Jaworze. Foto: Radio Plus Legnica

Jest dla nas szczególną radością, że w swojej wędrówce po Dolnym Śląsku, Pan Jezus Eucharystyczny przyjęty został w dniach od 21 do 23 stycznia 2020 r. w słynnym, przepięknym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

“Królowa Pokoju” w Krzeszowie.

Foto: opactwo.eu

 

Natomiast ostatnim przystankiem na trasie po Diecezji Legnickiej był Bolesławiec. W dniach 24 do 26 stycznia 2020 r. Monstrancja „Królowa Pokoju” przebywała w tamtejszej Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego, gdzie podobnie jak w Jaworze, modlitwa o pokój połączona została z Jerychem Różańcowym.

Foto: cyrylaimetodego.pl

 

Przekonani o owocności każdej modlitwy zanoszonej w szczerości serca przed Najświętszym Sakramentem, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji peregrynacji „Królowej Pokoju” w Diecezji Legnickiej, jak również wszystkim tym, którzy zechcieli włączyć się do Adoracji Jezusa Eucharystycznego. Bóg zapłać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *