Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

poniedziałek, 06 listopad 2017 22:55

MIĘDZYNARODOWY KONGRES RUCHU „EUROPA CHRISTI”

W dniach 19 do 23 października b.r. odbył się Międzynarodowy Kongres zapoczątkowanego w Częstochowie Ruchu „Europa Christi”, którego celem jest podejmowanie działań na rzecz przywracania Europie pamięci o jej chrześcijańskiej kulturze i tożsamości. Kongres odbył się pod hasłem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Gościem honorowym Kongresu był JE Kardynał Robert Sarah. A wśród prelegentów znalazło się wielu wybitnych znawców różnych dziedzin z kraju i z zagranicy, m.in. O. prof. Samir Khalil Samir SJ z Libanu, JE Arcybiskup KyrillosKamal William Samaan OFM z katolickiego Kościoła obrządku koptyjskiego, Ks. prof. Waldemar Cisło i wielu innych. Słowo wprowadzające wygłosił ks. inf. dr Ireneusz Skubiś, moderator Ruchu „Europa Christi”.

W ramach Konferencji, obok wykładów, miały miejsce dyskusje panelowe. Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa prezentująca Dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” – apostolat adoracji eucharystycznej w intencji o pokój na świecie prowadzone przez Stowarzyszenie „Communita Regina della Pace”.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright