Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

niedziela, 19 marzec 2017 13:13

Pallotyni zapraszają

Weź udział w tworzeniu Centrum Adoracji w Kibeho - możemy przeczytać na stronie Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego.

Każdy może mieć swój udział w realizacji projektu utworzenia Międzynarodowego Centrum Modlitwy w Kibeho – miejscu pierwszych objawień Matki Bożej na kontynencie afrykańskim. Dobrowolne ofiary można przesyłać na konto bankowe z dopiskiem: „CENTRUM MODLITWY W KIBEHO”.

Modlitwa w intencji pokoju na świecie

Jako pallotyńskie dzieło misyjne mamy ten dar i łaskę, że ołtarz adoracji Chrystusa Eucharystycznego, który został uświęcony poprzez modlitwę młodych i obecność papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży, będzie docelowo umieszczony w prowadzonym przez nas sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kibeho, wybudowanym w miejscu objawień.

Jeszcze do września 2017 roku mamy okazję gromadzić się przy nim w Polsce. Odwiedził już szereg miast: Kraków, Miechów, Toruń, Bydgoszcz. Był również na Słowacji i na Litwie. Ołtarz jest namacalnym spełnianiem prośby Matki Bożej, która prosiła o modlitwę o pojednanie w różnych regionach świata oraz w rodzinach.
 

Zapraszam serdecznie do adoracji przed ołtarzem „Światło Pojednania i Pokoju” w Ołtarzewie. Przez cały Wielki Post będzie można modlić się przed Jezusem Eucharystycznym, a przy okazji obejrzeć Misterium męki Pańskiej, które w naszym kościele seminaryjnym wystawiane jest już od ponad 50 lat.

Ołtarz odwiedzi jeszcze wiele parafii. Jeśli nie uda się nam pomodlić przed nim osobiście, możemy uczynić to w rodzinie. Szturmując niebo w modlitwie o pokój, będziemy mieli poczucie, że odpowiadamy na prośby Matki Bożej .

Pięknym wkładem będzie też złożenie daru materialnego, ponieważ budowa centrum adoracji w Kibeho wiąże się z wieloma nakładami finansowymi.

Ks. Roman Rusinek SAC

Kustosz peregrynacji

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright