Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

niedziela, 30 październik 2016 23:09

Modlitwa o pokój w bazylice Królowej Męczenników

W Bydgoszczy w bazylice Królowej Męczenników w niedzielę 30 października podczas Mszy św. o 18.30 pod przewodnictwem bp Jana Tyrawy rozpoczęto adorację Najśw. Sakramentu wystawionego w ołtarzu „Światło  Pojednania i Pokoju”. Adoracja trwać będzie tu codziennie od godz.9.00 do 21.00 aż do 8 listopada.

O wydarzeniu możemy przeczytać w artykule Katolickiej Agencji Informacyjnej:

https://ekai.pl/diecezje/bydgoska/x104726/bp-tyrawa-europa-zaczyna-wstydzic-sie-chrzescijanstwa/

„Dzisiaj Europa zdradza samą siebie, zaczyna wstydzić się chrześcijaństwa. Zaczyna wstydzić się tej doktryny, którą wypracowała” - powiedział w bazylice Królowej Męczenników w Bydgoszczy bp Jan Tyrawa. Pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bydgoskiej 30 października zainaugurowano adorację Najświętszego Sakramentu w ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju”.

Ołtarz zostanie przekazany do Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie, gdzie utworzone zostanie kolejne Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój, w ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie „Communita Regina della Pace” Dzieła „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. - Stawia się te ołtarze po to, aby poprzez adorację Najświętszego Sakramentu stworzyć wokół nich centra modlitwy o pokój na świecie. O pokój, o którym tak dużo się mówi, a zarazem jest się daleko, by myśl o nim urzeczywistnić - powiedział bp Jan Tyrawa.

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright