Nowa Gwiazda

Aplikacja mobilna

Modlitwa

Adoracje

Media

piątek, 09 wrzesień 2016 11:49

Adoracja w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie

9 września do Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie trafi ołtarz  „Światło Pojednania i Pokoju”, przy którym  w czasie Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek  oraz pielgrzymi zebrani na Campus Misericordiae modlili się o pokój na świecie. Od 1 sierpnia br. rozpoczęła się peregrynacja ołtarza po świątyniach w Polsce, gdzie nieustannie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju.

ks. Kan. Mirosław Kaczmarczyk, Kustosz Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie zaprasza:

Z tej okazji pragniemy zaprosić czcigodnych Kapłanów wraz ze wszystkimi wspólnotami parafialnymi, katechetów, nauczycieli, dzieci i młodzież na comiesięczne czuwanie przy Pustym Grobie, w drugi piątek miesiąca, 9 września, podczas którego będziemy adorować Najświętszy Sakrament w ołtarzu  „Światło Pojednania i Pokoju”, który został wykonany w gdańskiej pracowni artystycznej „Drapikowski Studio”. Nasze modlitwy zanosić będziemy do Boga w intencjach pokoju na świecie, za rządzących narodami, a także o miłość w naszych rodzinach i środowiskach, w których żyjemy na co dzień. Każdy kto nawiedzi bazylikę miechowską w Roku Miłosierdzia i spełni odpowiednie warunki może uzyskać odpust zupełny.

Szczegółowy plan czuwania:

 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego, a po niej przejście przez Bramę Miłosierdzia, znak krzyża przy chrzcielnicy i procesja do ołtarza  „Światło Pojednania i Pokoju”,

16.00 - Różaniec przy ołtarzu  „Światło Pojednania i Pokoju”,

17.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18.00 – Msza Święta z homilią w bazylice

19.00 - Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego lub w Domu Parafialnym biblijne spotkanie „W Szkole Słowa Bożego”

20.00 – Adoracja przy ołtarzu  „Światło Pojednania i Pokoju”,

20.45 – Słowo Kustosza przy ołtarzu  „Światło Pojednania i Pokoju”,

21.00 - Apel i liturgia światła przy ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju”, (procesja eucharystyczna w krużgankach)

22.00 – Różaniec w intencjach zapisanych w księdze modlitwy różańcowej przy ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju”,

23.00 - Msza Święta z homilią za pielgrzymów i parafian w kaplicy Grobu Bożego, procesja do ołtarza  „Światło Pojednania i Pokoju” i modlitwa o pokój

24.00 – Zakończenie

Sakrament Pokuty i Pojednania na pół godziny przed każdą Mszą Świętą i podczas Mszy Świętej:
14.30 – 16.00 – w krużgankach; 17.30 – 19.00 – w bazylice; 22.30 – 24.00 – w krużgankach.

W trakcie do dyspozycji kawiarenka, bar, sklepik z dewocjonaliami. Jest także możliwość nabycia paschalików miechowskich na liturgię światła, a także tekstów drogi krzyżowej i tekstów godzinek o Grobie Chrystusowym.

Istnieje także możliwość indywidualnych pielgrzymek po wcześniejszym zgłoszeniu. Peregrynacja ołtarza w Bazylice Grobu Bożego zakończy się 19 września.

Więcej informacji można uzyskać na stronie parafii www.parafiamiechow.pl, za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pod numerem telefonu: 786 856 160

Gwiazdy

Betlejem
Medjugorje
Namyang
Oziornoje
Yamoussoukro
Kibeho

Multimedia

Polecamy

stat4u
Copyright