Artykuły

Gwiazda Niepokalanej

Gwiazda Niepokalanej

1 września 2018 roku zostanie uroczyście zainaugurowane w Niepokalanowie polskie Centrum Modlitwy o Pokój. Na Mszę Św. Inauguracyjną i poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy do Niepokalanowa na godz. 12.00.
Szczegółowe informacje: https://kaplica.niepokalanow.pl/rejestracja/uroczystosc-inauguracji/

Podczas prac nad kaplicą i samym ołtarzem o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP zwrócił uwagę na fragment listu św. Maksymiliana do o. Franciszka Koziury, wysłanego z Nagasaki 17 maja 1934, w którym o. Kolbe pisał o swoich pragnieniach związanych z budową sanktuarium:

Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Przenajświętszego Sakramentu…

Projektanci kaplicy nieświadomie poszli za tą sama myślą, a marzenie o Maksymiliana właśnie się spełnia. Oby spełniała się również nadzieja ciągłego, nieprzerwanego strumienia modlitwy płynącej do Chrystusa, przez ręce Matki. Serdecznie zapraszamy do udziału w poświęceniu kaplicy i do włączenia się we wspólnotę ludzi modlących się o pokój.

 

Comments (2)
You must be logged in to post a comment.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *